Ustronie Morskie - jakie atrakcje, gdzie się znajduję, co robić?

  • location_on Ustronie Morskie, ul. undefined
Ustronie Morskie

Ustronie Morskie, położone na Pomorzu Zachodnim, jest znaną i lubianą miejscowością wypoczynkową polskiego wybrzeża. Piaszczysta, czysta plaża zachęcająca do kąpieli morskich i słonecznych, ponad stumetrowe molo spacerowe, wspaniały nadmorski klimat, malowniczy klif i przystań rybacka to atrakcje Ustronia Morskiego. Co roku organizowanych jest tutaj wiele imprez kulturalnych i sportowych.

Co warto zobaczyć w Ustroniu Morskim?

PLAŻA

Plaża w tym miejscu jest czysta i bardzo piaszczysta, można z niej wyjść na dwa spacerowe mola. Spośród innych plaż wyróżnia ją piękny klif. Dużym atutem tutejszej plaży jest woda, która jest najczystsza na polskim wybrzeżu bałtyckim, a bezpieczeństwa pilnują tu wykwalifikowani i wyposażeni w specjalistyczny sprzęt ratownicy.

NAJSTARSZE DĘBY W POLSCE

Najstarsze dęby w Polsce rosnące niedaleko Ustronia Morskiego to "Bolesław" - 800 lat i "Warcisław" - 640 lat. Do tych dębów został wytyczony błękitny szlak turystyczny z Ustronia Morskiego. Będąc w okolicy tego miejsca, wręcz obowiązkiem jest zobaczenie tych drzew. 

MOLO SPACEROWE

W Ustroniu Morskim znajdują się dwa mola spacerowe o długości około 100 metrów. Jedno zlokalizowane jest w okolicy przystani rybackiej (przedłużenie ul. Rybackiej), drugie pomiędzy ulicami Ku Morzu (Sianożęty) i Nadbrzeżną (Ustronie Morskie). Jest to idealne miejsce na spokojne spacery, które pozwolą nam nacieszyć się pięknymi widokami oraz odżywią nasz organizm, dzięki świeżemu powietrzu, które jest pełne zdrowego jodu. 

WIDOKOWA WIEŻA SKY - PARK (ul. Malechowo 5, tel. 510 072 966)

Marzysz o zdjęciu z wakacji, które wywoła u znajomych zdumienie? Musisz odwiedzić wieżę Sky -Park w Ustroniach Morskich. Jest to największa wieża widokowa w Polsce. Na taras, który znajduję się na wysokości 19 - ego piętra, prowadzi 216 schodów. Jest to idealne miejsce dla osób lubiących dreszczyk emocji. Tutaj zobaczysz zapierające dech w piersiach widoki: morza Bałtyckiego, Ustronia Morskiego, Kołobrzegu oraz wspaniałej nadmorskiej przyrody. 

Godziny otwarcia:

  • codziennie przez cały rok - od 09:00 do 18:00

SPLAT - SHOT PAINTBALL (ul. Grąbnica 2, tel. 796 999 152) 

Szukasz czegoś więcej niż zwykłych wakacji nad morzem? Nie masz ochoty na całodoniowe wylegiwanie się na plaży? Jesteś spragniony wrażeń i adrenaliny? To idealne miejsce dla Ciebie! Tutaj przeniesiesz sie do świata gier komputerowych. Powierzchnia pola wynosi aż 8000 m2! W ofercie znajdziesz między innymi: ciekawe przeszkody dostosowane do różnych scenariuszy gier, profesjonalny sprzęt oraz mundury wojskowe, miejsce do grillowania i organizacji ognisk, oraz wiele innych rzeczy, które umilą Ci spędzenie dnia w ciekawy sposób, z grupą znajomych lub z rodziną. Pamiętaj o rezerwacji terminu gry! Liczba miejsc ograniczona!

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.grzybowo.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0