Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 - jak przebiega szla

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10

Informacje ogólne:

  • Szlak Rowerowy R-10 to część międzynarodowego projektu okrężnego szlaku rowerowego prowadzącego dookoła basenu Morza Bałtyckiego EuroVelo (EV10). Łączna długość trasy to ponad 7,9 tys. km i łączy najważniejsze nadbałtyckie miejscowości, m.in. Gdańsk, Rygę, Tallin, Helsinki, Malmo i Kopenhagę.
  • Cały projekt EuroVelo zakłada powstanie 12 międzynarodowych szlaków rowerowych w całej Europie o łącznej długości ponad 60 tys. km. Przez Polskę mają przebiegać odcinki pięciu spośród nich.
  • Wyznaczanie i budowanie szlaków odbywa się według jednolitych kryteriów technicznych. Ich celem jest rozwijanie turystyki rowerowej w całej Europie. Trasy tworzone są w oparciu o już istniejące ścieżki i drogi. Cała sieć dąży do połączenia dużych miast oraz terenów atrakcyjnych turystycznie.
  • Polski odcinek szlaku biegnie przez terytorium trzech województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. Najważniejsze miejscowości na trasie R-10 to Świnoujście, Międzyzdroje, Dziwnów, Rewal, Mielno, Kołobrzeg, Ustka, Darłowo, Łeba, Władysławowo, Gdynia i Sopot.
  • Część szlaku jest już gotowa, pozostałe odcinki są obecnie w budowie. Projekt obejmuje nie tylko szlaki, ale również stworzenie bazy atrakcji turystycznych i usług rowerowych na trasie.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.grzybowo.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0