Rogowo - jak dojechać, gdzie się znajduję, co warto wiedzieć, co

Rogowo

Rogowo leży na Wybrzeżu Trzebiatowskim, na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim i jeziorem Resko Przymorskie. Przez Rogowo prowadzi droga powiatowa z Mrzeżyna do Dźwirzyna. Rogowo w sezonie letnim jest bazą letniskową dla turystów odpoczywających nad piaszczystą plażą. Rogowo polecić można przede wszystkim osobom szukającym ciszy i spokojnego wypoczynku oraz rodzinom z dziećmi. Występuje tutaj specyficzny mikroklimat, który cechuje obfita ilość soli morskiej i jodu. Tworzą one aerozole oddziałujące leczniczo na drogi oddechowe.

Co warto tu odwiedzić?

PLAŻA

Plaża nadbałtycka w Rogowie jest wyjątkowo szeroka, czysta, piaszczysta, punktowo porosła kępami malowniczych, falujacych na wietrze traw i niezatłoczona nawet w szczycie sezonu. Jest to idealne miejsce dla osób, które nie lubią opalać się na przeludnionej plaży. Tutaj Turyści z pewnością się wyciszą i odpoczną.

JEZIORO RESKO PRZYMORSKIE

Pobliskie jezioro Resko Przymorskie stwarza doskonałe warunki dla wędkarzy oraz do uprawiania windsurfingu. Przy jeziorze znajduje się przystań oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego. Dookoła jeziora wyznaczono szlak rowerowy.

ZAUROLANDIA (ul. Kolejowa 99, tel. 52 359 30 80)

Idealne miejsce na spędzenie dnia pełnego emocji i radości. Tutaj znajdziecie atrakcje zarówno dla dzieci, jak i całej rodziny. Jest to park, w którym przeniesiecie się do ery dinozaurów. Poza ciekawymi eksponatami znajdziecie tu: kolejke elektryczną, zjeżdżalnie dmuchane, łódeczki, quady dla dzieci oraz wiele innych ciekawych zabaw.

Godziny otwarcia:

  • Od poniedziałku do piątku: 12.00 - 16.00,
  • Od soboty do niedzieli: 12.00 - 17.00.

Cennik:

  • Bilet normalny - 20 zł
  • Bilet ulgowy - 17 zł
  • Bilet rodzinny 2+2 - 60 zł
  • Bilet rodzinny 2+3 - 75 zł

MUZEUM LOTNICTWA I TECHNIKI MILITARNEJ (ul. Lotnisko Rogowo 376/41, tel. 889 955 228)

Idealne miejsce dla wszystkich wielbicieli militariów, ale nie tylko, odnajdą się tu także osoby, które chcą pogłębić swoją wiedzę historyczną na temat lotnictwa i techniki militarnej. Tutaj można znaleźć samoloty, pojazdy samochodowe oraz drobiazgi należące do niemieckich żołnierzy. Muzeum jest prowadzone przez grupę zapaleńców z Fundacji Fort - Rogowo, którzy chętnie opowiedzą historię tego miejsca.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.grzybowo.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0