Mrzeżyno - jakie atrakcje, gdzie się znajduję, jak dojechać, wak

  • location_on Mrzeżyno, ul. undefined

Mrzeżyno to nieduże, spokojne letnisko położone na zachodnim wybrzeżu, w gminie Trzebiatów, 15 km na zachód od Kołobrzegu. Miłośnicy plażowania znajdą tu czyste, zadbane, szerokie, strzeżone plaże, a zwolennicy aktywnego wypoczynku szlaki turystyczne, rowerowe i kajakowe. Tutejsza rzeka Rega oraz jezioro Resko Przymorskie stwarzają idealne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz wędkarstwa. Mrzeżyński port przy ujściu rzeki Regi jest również niewątpliwą atrakcją turystyczną Mrzeżyna.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

PLAŻA

W Mrzeżynie znajduję się piaszczysta i szeroka plaża. Woda morska jest bardzo czysta, co zachęca Turystów do morskich i słonecznych kąpieli. Przy plaży znajdują się łagodne wydmy z lasem sosnowym, porośnięte też innymi roślinami, między innymi chronionym mikołajkiem nadmorskim. 

PORT MORSKI (ul. Portowa 6, tel. 91 386 62 29)

Warto się tu wybrać na spacer, po to, aby zobaczyć ten malowniczy port rybacki z kolorowymi kutrami, idealna sceneria na pamiątkowe zdjęcie. Port zlokalizowany jest u ujścia Regi. Dla chętnych wrażeń, przygotowana jest atrakcja - z przystani można wybrać się w rejs po morzu wycieczkowym stateczkiem. 

SPŁYWY KAJAKOWE 

W Mrzeżynie występują szlaki kajakowe. Jeden z nich zaczyna się w Świdwinie i kończy w bazie OSiR. Długość tego odcinka wynosi prawie 140 km. Szlak na rzece Redze jest malowniczy, jednak na drodze spływu znajduje się wiele przeszkód, które wymagają przenoszenia kajaków. Jest to idealna atrakcja dla wszystkich fanów dużej dawki emocji.

HALA WIDOSKOWO - SPORTOWA (ul. Mikołaja Kopernika 32, tel. 91 384 08 96)

Hala w Mrzeżynie to świetne miejsce dla osób, które lubią aktywnie i kreatywnie spędzić czas. Atrakcjami tego miejsca jest między innymi: główne boisko sportowe, sala do gry squash z trybuną dla 33 osób, siłownia, ściana do wspinaczki, ekran kinowy.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.grzybowo.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0