Dźwirzyno - gdzi leży, jaka jest plaża, czy warto odwiedzić?

Dźwirzyno

Dźwirzyno to niewielkie, spokojne letnisko i uzdrowisko położone na zachodnim wybrzeżu, w gminie Kołobrzeg, 8 km na zachód od Kołobrzegu. Miłośnicy plażowania znajdą tu czyste, szerokie, strzeżone plaże, a zwolennicy aktywnego wypoczynku szlaki turystyczne, rowerowe i kajakowe. Tutejsze jezioro Resko Przymorskie (połączone z morzem kanałem przy którym znajduje się port oraz przystań) stwarza idealne warunki do uprawiania wędkarstwa oraz sportów wodnych (windsurfingu, kitesurfingu, kajakarstwa itd.).

Co ciekawego można zobaczyć w tym miejscu? PLAŻA

Tutejsza plaża może poszczycić się tym, że jest piaszczysta oraz szeroka. Latem ma wyznaczone specjalne strzeżone kąpieliska od ul. H. Sawickiej i ul. Leśnej. Od lądu oddzielają ją malownicze wydmy z lasem sosnowym. Niewątpliwie jej atutem jest również bardzo czysta woda morska, która zachęca do kąpieli morskich.

PORT

Znajduje się on nad Zatoką Pomorską, a został stworzony w 1975 roku. Port jest częściowo zamulony ze względu na silne wiatry północne. W okolicy portu zostało wprowadzone częściowe ograniczenie połowu ryb. Jego powierzchnia wynosi 3 ha. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.grzybowo.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0