Grzybowo Atrakcje Turystyczne

Plaża w Grzybowie »

Plaża w Grzybowie to największa atrakcja turystyczna tej leżącej koło Kołobrzegu miejscowości. Na wysokości Grzybowa linia brzegowa jest bardziej "wcięta" i wody Bałtyku tworzą tu niewielką Zatokę Grzybowską (ok. 7 km długości). Dzięki temu, temperatura wody morskiej przy plaży w Grzybowie jest zazwyczaj wyższa niż w Kołobrzegu. więcej »

Jezioro Resko Przymorskie »

Kilka kilometrów na zachód od Grzybowa znajduje się Jezioro Resko Przymorskie. Przy jeziorze działa przystań oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego. Jezioro Resko to idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych i wędkowarzy. więcej »

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 »

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Szlak Latarń Morskich woj. zachodniopomorskiego »

Szlak Latarni Morskich prawie przez cały czas wiedzie wybrzeżem. Jedynie między Niechorzem a Kołobrzegiem wchodzi na chwilę w głąb lądu (ok. 10km), przechodząc przez Trzebiatów. więcej »

Kołobrzeg »

Kołobrzeg szczyci się czystą, szeroką, piaszczystą plażą przy której znajduje się wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. więcej »

Dźwirzyno »

utejsze jezioro Resko Przymorskie (połączone z morzem kanałem przy którym znajduje się port oraz przystań) stwarza idealne warunki do uprawiania wędkarstwa oraz sportów wodnych (windsurfingu, kitesurfingu, kajakarstwa itd.). więcej »

Trzebiatów »

Trzebiatów to miasteczko, w którym żyje ponad 10 tysięcy mieszkańców, stanowiące siedzibę gminy. W linii prostej, oddalone od morza o 8 km. więcej »

Rogowo »

Rogowo w sezonie letnim jest bazą letniskową dla turystów odpoczywających nad piaszczystą plażą. Rogowo polecić można przede wszystkim osobom szukającym ciszy i spokojnego wypoczynku oraz rodzinom z dziećmi. więcej »

Mrzeżyno »

Mrzeżyno to nieduże, spokojne letnisko położone na zachodnim wybrzeżu, w gminie Trzebiatów, 15 km na zachód od Kołobrzegu. więcej »

Sianożęty »

Niegdyś Sianożęty były niewielką rybacką wioską, jednak w miarę jak miejscowość Ustronie Morskie zaczęło się rozrastać, granica pomiędzy miasteczkami powoli ulegała zatarciu. więcej »

Ustronie Morskie »

Ustronie Morskie, położone na Pomorzu Zachodnim, jest znaną i lubianą miejscowością wypoczynkową polskiego wybrzeża. więcej »

Historia Grzybowa »

Dzisiejsza miejscowość Grzybowo, wcześniej niemiecki Gribow została założona prawdopodobnie w tym samym miejscu, w 1822 r. dla eksploatacji borowiny (torfu), a należała do miasta Kołobrzeg. więcej »

Wizyt: 471 867, Dziś: 88, Osób online: 3

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem